Dünya Kupası Elemeleri 2022

Dünya Kupası

Dünya kupası elemeleri 2022, 1 Nisan 2022’de yapılan çekilişle belirlendi. Pek dünyanın en büyük organizasyonunda sizce hangi ülke kazanır?

Ülkeler ve gruplar, stadyumlar ve fikstürü incelemeye ne dersiniz? 2022 Qatar World Cup organizasyonu için tüm detayları size özel inceledik.

güncel giriş adresi!

Dünya Kupası Grup Elemeleri

Dünya kupası elemeleri 2022, grupları ve maçların zamanını belirledi. 8 farklı grupta oynanacak maçlar, 4’lü gruplar olarak belirlendi. 3 PlayOff takımı ve turnuvaya katılmayı hak eden 29 takım ile Dünya Kupası başlıyor!

Türkiye’nin bu yıl katılamayacağı organizasyonda kim kazanır? Portekiz, İspanya, Arjantin, Almanya, Kosta Rika, Meksika, İngiltere, Fransa ve Danimarka gibi güçlü takımlar gruplardaki yerlerini aldı. Ayrıca FIFA tarafından yapılan kura çekilişiyle avantajı öne çıkan takımlar ve zorlu rakipler belirlendi.

Ayrıca Dünya Kupasının son iki şampiyonu Fransa ve Almanya, kupayı en çok arzulayan Arjantin ve Portekiz gibi pek çok tahmin yapılıyor. Ancak Katar’da yapılacaak olan etkinliğin coşkusu ve heyecanı yüksek olacağı tahmin edilmektedir. Fakat bu yıl düzenlenecek olan dünya kupasının grupları şöyledir;

 • A Grubu; Katar, Ekvador, Senegal ve Hollanda
 • B Grubu; İngiltere, İran, ABD ve Galler
 • C Grubu; Arjantin, Suudi Arabistan, Meksika ve Polonya
 • D Grubu; Fransa, Avustralya, Danimarka ve Tunus
 • E Grubu; İspanya, Kosta Rika, Almanya ve Japonya
 • F Grubu; Belçika, Kanada, Fas ve Hırvatistan
 • G Grubu; Brezilya, Sırbistan, İsviçre ve Kamerun
 • H Grubu; Portekiz, Gana, Uruguay ve Güney Kore

Dünya Kupası Finaller

Dünya kupası elemeleri 2022, çeyrek final maçları, yarı final ve final ile tamamlanacak. 20 Kasım 19:00’da başlayacak olan ilk maç ardından turnuva, 18 Aralık tarihinde oynanacaak final maçı ile tamamlanacaktır. Tarihleriyse;

 • 20 Kasım saat 19:00’da ilk maç; Katar ve Ekvador arasında
 • Turnuva eleme maçları 2 Aralık’a kadar sürecek. 
 • Son 16 maçları 3- 6 Aralık tarihlerinde yapılacaktır.
 • 9- 10 Aralık 2022’de Çeyrek finaller oynanacaktır.
 • 13- 14 Aralık 2022’de yarı final
 • 17 Aralık Dünya Kupası üçüncülük maçı
 • 18 Aralık 2022 Dünya Kupası final maçı

Olarak belirlenmiştir. Lakin 32 takım, 8 grup ve final maçı ile dünyanın en iyi futbol takımı belirlenecektir. Ayrıca Doha’da yapılacak olan açılış maçı, yine Doha’da yapılacak olan final maçı ile tamamlanacaktır.

Dünya Kupası Elemeleri 2022

Dünya Kupası Ne Zaman?

Dünya kupası elemeleri 2022 ne zaman? İlk maç ve final maçı tarihleri belirlendi mi? İran, Suudi Arabistan, Ekvador, Güney Kore, Tunus ve Galler gibi ülkelerin yer aldığı etkinlikte, Türkiye ön eleme maçlarından geçemedi. 

20 Kasım ve 18 Aralık tarihleri arasında yapılacaak olan etkinlikte, dünyanın en iyi futbolcularını Qatar’sa göreceksiniz. Son yıllarda yapılacaak olan etkinliklerin en büyüğü olacak turnuvada, muazzam bir hazırlık yapılmaktadır. Lakin Kentler hem futbolcular ve ekipleri hem spor severler için profesyonel şekilde donanım ve güvenlik unsurlarıyla dizayn edilmektedir.

Fakat stadyumlar, konaklama alanları ve turistleri eksiksiz karşılamayı planlayan Qatar, muhtemelen en büyük Dünya Kupası etkinliğine ev sahipliği yapacak. Ancak turnuvayı kazanacak olan takım, tüm futbol severlerin merak konusudur. Lakin favoriler arasında her yıl olduğu gibi; Almanya, İngiltere, İspanya, Belçika, Hırvatistan, Fransa, Arjantin ve Portekiz yer alıyor.

Dünya Kupası Nerede?

Dünya kupası elemeleri 2022, organizasyon boyunca Qatar’da olacak. Fakat orta Doğu’da düzenlenecek olan Dünya Kupası için tüm bilgilere FIFA resmi internet adresinden ulaşabilirsiniz. Fakat Doha, Al Rayyan, Al Khor, Al Wakrah ve Lusail şehirlerindeki stadyumlarda futbol şöleni izlemeye hazır mısınız? Katar’a gidemeyen izleyiciler içim tüm maçlar TRT 1 ve TRT Sport ekranlarından yayınlanacaktır.

kazanmaya var mısın?